دانلود و ترجمه مقاله های خارجی برای نوشتن پروپوزال دکتری در شرایط تحریم

دانلود و ترجمه مقاله های خارجی برای نوشتن پروپوزال دکتری در شرایط تحریم

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

دانلود و ترجمه مقاله های خارجی برای نوشتن پروپوزال دکتری در شرایط تحریمدانلود و ترجمه مقاله های خارجی برای نوشتن پروپوزال دکتری در شرایط تحریم

شاید باورش کمی سخت باشد ولی ضربه های سیاسی تحریم های (Sanctions) مختلف علیه ایران حتی در نوشتن مقالات و تحقیقات علمی هم اثرگذار است و در بعضی شرایط اثر شدیدی هم دارد . دانشجوی بیگناه از همه جا بی خبر در مقطع دکترا احتیاج دارد تا برای بالا بردن کیفیت متن تحقیقات علمی خود اعم از رساله دکتری ، پروپوزال و پایان نامه ، از آخرین تحقیقات و پژوهش ها و مقالات روز دنیا استفاده کند و با دانلود یک نمونه پروپوزال آماده خارجی و ترجمه تخصصی آن تحقیق خود را به روز نگه دارد . طبیعتا این مقالات در ژورنال ها و سایت های معتبری هستند که احتیاج است تا کشورها و سازمان ها و دانشگاه های مربوطه هزینه شارژ و آبونه بپردازند و از آنجا که ایران در این زمینه هم دارای تحریم هایی است ، مشکلاتی برای دسترسی راحت به سایت های خارجی مقالات برای دانشگاه های کشور برقرار است . البته از آنجا که ایرانیان همیشه برای هر مشگلی راه حلی هم در آستین دارند ، با ترفندهایی این مشکلات را حل کرده و به اصطلاح تحریم ها را دور می زنند .

برای ترجمه (translation) اینگونه مقالات روز دنیا نیاز است که مترجم متون تخصصی همان رشته را بکار بگیریم تا مطمئن شویم که اصطلاحات تخصصی به درستی وارد زبان مقصد می شوند . حتی ترجمه کتاب های خارجی خوب هم باید بسار تخصصی انجام گیرد . دیده شده که خود دانشجوی دکتری یا کارشناسی ارشد دارای توانایی ترجمه خوب می باشد که همین در درک بهتر مقالات و تعیین کیفیت بسیار مهم است . باید رعایت امانت داری در رفرنس دهی منابعی که مورد استفاده قرار می گیرد را بکنیم و آنها را به درستی ارجاع دهیم تا از سرقت علمی (plagiarism) جلوگیری شود .

ترجمه تخصصی

همچنین دیده شده که دانشجویان دکتری برای راحتی کار خود نمونه پروپوزال ارشد برای درس روش تحقیق را دانلود یا خرید می کنند و از آن به عنوان راهنمای کار استفاده می کنند. این کار می تواند چندین مزیت داشته باشد. اول اینکه برای مخصوصا دانشجویان ارشد که اصلا از بخش های مختلف پروپوزال و پایان نامه اطلاع چندانی ندارند، کمک خوبی برای درک بهتر فرم خام پروپوزال و چگونگی پر کردن بخش های مختلف آن است. دوم اینکه دیدن مثال های مختلف از فرم تکمیل شده می تواند اعتماد به نفس بیشتری به دانشجویان برای پر کردن کار پروژه اصلی خود بدهد . مزیت دیگر اینکه اشکالات نوشته دانشجو هم با مقایسه کار خود با نمونه مشخص می شود .

همیشه باید در نظر داشته باشیم که اصول و روش ها و ابزارها و مقالاتی که برای رساله های دکتری مورد استفاده قرار می گرد و حتی سایت های خارجی و داخلی که برای دانلود مقالات ، کتاب و سایر منابع استفاده می شود، متفاوت از کارهای مقاطع پایین تر است و سایت های ژورنال با کیفیت پایین نمی تواند مورد قبول باشد . امیدواریم با تدبیر جامعه جهانی شاهد این باشیم که تصمیمات سیاستمداران وارد حوزه دانشگاه و جامعه علمی نشود و کیفیت کارهای دانشگاهی از این زاویه ضربه نخورد .

ترجمه کتاب

نوشته شده در بهمن 1397 | رپورتاژ آگهی


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای mybbfarsi.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:mybbfarsi.ir | نقشه سایت